IMJOY: MĚSTO VS VESNICE / IMPROZÁPAS VE VARŠAVĚ

 
25. 11. 2021
 
20:00
Logo Kino Varšava Kino Varšava

Drsná bitva se odehraje na prknech kina Varšava! Své síly si zde změří improvizátoři ze spolku Imjoy a tentokrát půjde o zásadní klání mezi MĚSTEM a VESNICÍ.

Budou mít zástupci venkova jazyk ostrý jako hroty vidlí? Vydrží improvizátorům z města energie z dýňového lattéčka?
Kdo si získá víc fanoušků? O vítězi rozhodujete vy, diváci. Čeká vás večer plný zábavy.

Co je ZÁPAS V DIVADELNÍ IMPROVIZACI?

• Kořeny improvizačních zápasů sahají do Kanady a tato forma spojuje prvky sportovních klání a divadla. Základem je čistá improvizace. Hráči nemají předem nic připraveného. Jedná se o pásmo hraných výstupů, k nimž diváci zadávají témata a po každé hře hlasují, který tým se jim líbil více.

• Vše se děje pod dohledem rozhodčího, který kontroluje dodržování improvizačních pravidel dle České improvizační ligy. Na píšťalku píská začátky a konce výstupů a fouknutím na kazoo upozorňuje na fauly, což může být například přílišné šaškování, dlouhá prodleva nebo užití klišé. Za fauly může hlavní rozhodčí udělovat trestné body a ty v součtu mohou znamenat bod pro soupeře.

• Na pódiu je přítomen i konferenciér, který publiku vysvětluje jednotlivé kategorie, a zápas doprovází hudebník nebo hudební skupina.

KDO JSOU IMJOY?

Imjoy jsou na Liberecku a Jablonecku jediným týmem České improvizační ligy. Podobných improvizačních skupin jsou po republice asi tři desítky. Liberecká skupina vznikla zhruba před třemi lety. Imjoy vedle zápasů hraje také improshow, zábavný formát složený z krátkých skečů, a longformy, které jsou delší a mají jeden ucelený příběh. Naposledy se Imjoy divákům představili právě longformou na motivy Tarantinových filmů letos v září v Experimentálním studiu Liberec.

Vstupné 150 Kč
Pořadatel: Kino Varšava