Safíroví ledňáčci a Glutaman

 
od 20. 06. 2021
 
14:00
 
do 30. 09. 2021
 
18:00
Logo Knihkupectví a antikvariát Fryč Knihkupectví a antikvariát Fryč

Výstava v prvním patře

Safíroví ledňáčci a Glutaman

Partu Safírových ledňáčků tvoří Vojta Kolanda s jedním okem zeleným a druhým modrým, zavalitý vynálezce Denis Ovesný a neuvěřitelně mrštný Loan Bach. Všichni z Rohanska, přístavní čtvrti s velkou tržnicí plnou tajemných vůní a obchodníků, na něž začíná tlačit rozpínající se obchod, který vlastní neproniknutelný a zlověstný G. Ti tři se náhodou zmocní tajného deníku kapitána jedné zvláštní říční lodi. Spolu s malou Justýnkou a jejím bratrem Kajetánem se vydají po stopě podivných a ne zrovna etických objevů jistého šíleného vědce. Čeká je pátrání se spoustou překvapení, objev podivných stvoření, let rotundou, ale také souboje s trojkou drsných záškodníků a nakonec i střetnutí s tajemným… s kým vlastně? To už se dočtete v napínavém dobrodružství plném znepokojivých zvratů a nečekaných souvislostí, ale i překvapivých obrazů a vtipného jazyka.

Nakladatelství: Baobab
Edice: dobrodružné
Věk: 9 — 13 let
Počet stran: 158
Vazba: brožovaná

Jindřich Janíček

Ilustrátor, absolvent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a ateliéru ilustrace na UMPRUM. Je autorem knih Přicházíme v míru ve jménu lidstva, K večeru spustil se déšť a Podivuhodná robotí expedice.

Kdyby se nestal ilustrátorem, dost možná by dnes tento držitel ocenění Ilustrátor roku cen Czech Grand Design a ceny pro mladého tvůrce do 30 let, řídil logistické oddělení v IKEA nebo umýval letadla. Má rád paperbacky, alespoň jednou týdně si k práci pustí The White Stripes, po jejichž písničce Take Take Take pojmenovali Jindřich a Nikola své nakladatelství, a na cestách sbírá tipy na anglické názvy firem, které následně zakomponovává do svých kreseb.

Bogdan Trojak

Slezsko-český básník, prozaik, publicista, překladatel z polštiny a vinař. Vystudoval žurnalistiku na olomoucké Univerzitě Palackého. Založil literární časopis Weles a byl šéfredaktorem časopisu Neon. Je laureátem Ceny Jiřího Ortena (1998 za sbírku Pan Twardowski) a Magnesia Litera za poezii (2005 za sbírku Strýc Kaich se žení). Pro děti napsal knížku veršů, pohádek a jedné loutkohry Nok a knedlíček.
Pořadatel: Knihkupectví a antikvariát Fryč