oNDLine víkend s hostem - Divadlo Alfa - Pohádky ovčí babičky

 
od 08. 05. 2021
 
08:00
 
do 09. 05. 2021
 
20:00

Pět příběhů o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady! Sledovat můžete online zdarma na YouTube kanálu Naivní divadlo Liberec dětem.

Asi jen málokdo se nikdy nesetkal s „Pohádkami ovčí babičky“, ať už v původní televizní, či později i knižní, podobě. Není divu, vždyť tento cyklus byl vůbec prvním kresleným večerníčkovským seriálem, a zároveň i prvním, jehož vypravěčkou byla nenapodobitelná a okouzlující Jiřina Bohdalová. Vznikl v roce 1966 v režii V. Bedřicha, který spolu s animátory rozhýbal černobílé kresby B. Šišky. Zanedlouho mu tedy bude 50 let! Vysílal se o rok později (tehdy ještě byl Večerníček na programu jen 3x týdně).

Seriál měl 13 dílů (kniha obsahuje 7 z nich). Divadlo Alfa jich vybralo 5, aby se dětem (i dříve narozeným) pokusilo upomenout na veselé, dojemné, ale i napínavé příběhy beránka a jeho ovečky, na něž si trvale brousí zuby trojice vlků. Samozřejmě marně!

V Divadle Alfa Vám ovčí babička převypráví pohádky: O chytrém beránkovi, O tom, proč se usmívá měsíček, Jak vlci vykopali sami sobě jámu, Beránek a falešní beránci a O tom velkém vlčím vystřelení. Všechny příběhy vám zahrají s přispěním nejrůznějších typů šitých loutek a herců v maskách. A navíc – „Pohádky ovčí babičky“ poprvé uvidíte barevně!

Určeno dětem od 4 let.

https://www.youtube.com/channel/UCUXA4KvsudVekDQ9IZtPINg
Pořadatel: Naivní divadlo