Goethe!

 
21. 09. 2020
 
18:00
Logo Krajská vědecká knihovna Krajská vědecká knihovna

Klub německého filmu. Romantické drama, 2010, 100 min, německy s německými titulky

pořádá: KVK v Liberci ve spolupráci s Goethe-Institutem Praha
hrají: Alexander Fehling, Miriam Stein, Moritz Bleibtreu, Henry Hübchen, Burghart Klaußnera další
režie: Philipp Stölzl

Německo, rok 1772. Dvaadvacetiletý student práv a začínající básník Johann Wolfgang Goethe neprožívá zrovna šťastné období. Byl totiž vyhozen z důležité zkoušky z práv. Otec mu vyčiní za jeho nevýdělečné básnění a vyžene ho k Říšskému komornímu soudu ve Wetzlaru. Tam se má Goethe mezi zaprášenými horami spisů naučit profesi a zajistit si tak živobytí. Místo studia paragrafů se však rozervaný romantik osudově a nešťastně zamiluje – jeho vyvolenou je mladá dívka z chudých poměrů Charlotte Buff, kterou si však má brát Goethův nadřízený Albert Kestner.

Zdrcený Goethe se uchyluje k psaní a své zlomené srdce si vylije do románu Utrpení mladého Werthera, který vystihne pocity celé generace a zajistí mu nesmrtelnou slávu…

Představitel hlavní role Alexander Fehling obdržel za svůj výkon v roce 2011 na festivalu Berlinale cenu Shooting star evropského filmu.

Hvězdně obsazený film se natáčel kromě mnoha německých lokalit i v České republice, konkrétně v Libereckém kraji ve vesničce Krompach u České Lípy.

vstup volný

velký sál, 2. patro
Pořadatel: Krajská vědecká knihovna