Kresba je pro Lhotského důležitou součástí tvůrčího zkoumání a výtvarného uvažování, které následně rozvíjí v dalších sklářských technologiích. Výstava představuje rovněž jeho unikátní autorské kresby a koláže experimentálně zatavené ve skle.
Zdeněk Lhotský (*1956), zakládající člen skupiny Tvrdohlaví a majitel Studia Lhotský v Pelechově u Železného Brodu, si v oboru uměleckého skla vybojoval světově uznávanou pozici experta v technologii taveného skla a sériemi vlastních děl. Jeho umělecké zájmy zahrnují také široké pole designu a práce do architektury.
Se vstupenkou do Křišťálového údolí můžete navštívit Malou výstavní síň zdarma! Podrobnosti na webu: www.crystalvalley.cz
-
24 srpen30 září
Crystal Valley Week v Botanické zahradě
V týdnu 24.–29. srpna 2026 bude Botanická zahrada Liberec součástí programu Crystal Valley Week, největšího festivalu skla, šperku a bižuterie v České republice.
Pořadatel: Botanická zahrada Kategorie: Výstava Více -
24 srpen31 srpen
Crystal Valley Week 2026 - výstavy
Od Afriky přes Brazílii až do Liberce. Největší tuzemský sklářský festival Crystal Valley Week propojí kultury i generace.
Pořadatel: Crystal Valley Kategorie: Výstava, ... Více -
24 srpen24 srpen
Crystal Valley Week 2026 - pondělní program
Od Afriky přes Brazílii až do Liberce. Největší tuzemský sklářský festival Crystal Valley Week propojí kultury i generace.
Pořadatel: Crystal Valley Kategorie: Výstava, ... Více