Vložte kočku + Sprostá a ubohá

 
03. 05. 2019
 
20:00

VLOŽTE KOČKU je tříčlenné hudební uskupení v obsazení soundstation, triggerované bicí a pětistrunné elektrifikované housle.

Na české klubové a festivalové scéně jsou již přes deset let. Za tu dobu získali uznání renomovaných hudebních publicistů (Antonín Kocábek, Pavel Klusák, Jiří Špičák atd.) i několik cen (Anděl za Elektronické album roku 2014, Vinyla za Album roku 2014, Unijazz Malá alternativa). Ze zahraničních umělců si kapela zahrála například s Prodigy, Battles nebo Explosions in the Sky. Kapela Vložte kočku pravidelně vystupuje na hudebních festivalech, jako jsou Colours of Ostrava (kde stihli zahrát už třikrát) United Islands, Trutnov Open Air Festival, Pohoda atd. Vytvořili hudbu ke čtyřem divadelním představením pražských alternativních divadel (Turista, Krásná z Roissy, O Ohlédnutí, Nosorožec), ke slavnostnímu předávání ceny Czech grand design 2017, k několika krátkým filmům a v posledních letech i ke dvěma celovečerním filmům - Domestik Adama Sedláka a Kvarteto Miroslava Krobota (kde kapela ztvárnila sama sebe).
Devizou kapely je osobitý hudební styl, který nelze zařadit do jednoho žánru. Hudba kapely kombinuje elektroniku, rock, rap, folklorní hudbu a cokoliv, co ve členech zanechalo silnější dojem. To vše je sjednoceno pomocí specifické hudební řeči a originálního nástrojového obsazení.
Vložte Kočku se zaměřuje na propracovanou audio- i vizuální podobu koncertů (využití několika kamer na pódiu, laserů, led-diod atd.), která je patrná i z videoklipů - ty kapela tvoří výhradně ve vlastní režii a produkci. Na zatím nejpropracovanějším klipu k písni Otevřený dopis Bohu spolupracoval i tým sportovců kolové a zahráli si v něm osobnosti, jako je Radomil Uhlíř, Štěpán Smetáček nebo Miroslav Krobot.

https://bandzone.cz/vloztekocku

SPROSTÁ A UBOHÁ - liberecká kapela pohybující se již 7 let na pomezí žánrů, ale s kořeny pevně vraženými do rockových základů. Přijďte se přesvědčit, že i rokenrol bez kytary je možný.
Pořadatel: Club Warehouse