Robert Balzar Trio

 
20. 04. 2019
 
20:00

Robert Balzar, přední kontrabasista české hudební scény

Robert Balzar, přední kontrabasista české hudební scény se narodil v Náchodě. Studium kontrabasu zahájil v jedenácti letech, pokračoval v něm na konzervatoři v Brně, v roce 1983 uspěl v konkurzu do AUS VN Praha a v letech 1985-1989 hrál v Orchestru Československé Televize.
V roce 1989 začíná samostatně působit na české jazzové scéně.
V roce 1998 zakládá skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO, se kterou má na kontě už šest studiových alb + jedno DVD, která se všechna dočkala pozitivního přijetí kritiky i veřejnosti.
Spolupracoval s John Abercrombie, Benny Golson, Joe Newman, Benny Bailey, Tony Scott, Tony Lakatos, Béla Szakcsi Lakatos, Victor Lewis, Hal Galper Trio, Craig Handy…
Je také vyhledávaným studiovým hráčem českých i světových produkcí, jeho spolupráce s fenomenálním americkým kytaristou Johnem Abercrombiem se dokonce dočkala studiové podoby v albu Tales.
Robert Balzar, vyznavač preciznosti Johna Pattitucciho, procítěnosti Avishaie Cohena, minimalismu Larryho Grenadiera a umělecké střízlivosti Marca Johnsona, je nepřeslechnutelnou postavou moderního českého jazzového kontrabasu.

1998 zakládá R.Balzar skupinu pod vlastním jménem – ROBERT BALZAR TRIO
Od roku 1990 je členem doprovodné kapely šansonierky - HANY HEGEROVÉ
V roce 1998 nastupuje do funkové formace - J.A.R V roce 2000 spoluzakládá sólový project Dana Bárty – ILLUSTRATOSPHERE
Z této spolupráce se odvíjí ještě jeden respektovaný celek - DAN BÁRTA & R.BALZAR TRIO

Robert Balzar Trio hraje od 2015 v novém složení:
Jiří Levíček - piano,
Robert Balzar – kontrabas
Kamil Slezák - bicí.
Hudba RBTria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů.
Zatím posledním počinem bylo vydání DVD “One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT.
Poslední dvě alba „Discover Who We Are“ (2013) a „Vuja De“ (2014) R.Balzar Trio nahrálo v New Yorku, v Sear Sound Studiu za asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera.
Trio pravidelně vystupuje s vynikajícím českým zpevákem Danem Bártou, V současné době pracují na nové desce, kterou natáčí opět v New Yorku, v Sear Sound Studiu s Jamesem Farberem a bude složena převážně z vlastních skladeb.
Robert Balzar Trio zatím vydalo šest autorských alb a vystupovalo na mnoha zahraničních koncertech / festivalech v Evropě a USA.
Pořadatel: Club Warehouse