Jan Spálený Trio + Bill Barrett & Michaela Gomez (USA)

 
09. 04. 2019
 
20:00

Tatínek jedné z živých podob českého blues.

JAN SPÁLENÝ
se narodil 4. 12. 1942 na Královských Vinohradech velmi mladým múzicky založeným rodičům jako prvorozený. V dětství mizerně a nemotivovaně vrzal na housle. Po prokymácení se pubertou objevil dixieland, první bránu do světa jazzu, potažmo improvizace. Hlavně ovšem potkal celý další život milované dechové hudební nástroje.
Po maturitě na jedenáctiletce pracoval jako kopáč u nádvorní party v továrně Rudý Letov.
Pražskou konzervatoř studoval v létech 1964 až 1968. Hrál střídavě na trombón, tubu, barytonsaxofon, v šestapadesátém roce svého věku se začal učit hrát na kornet.
V běhu let hrál dixieland, rock'n'roll, rhythm & blues, s bratrem Petrem měli kapely Hipp's a Apollobeat, hostoval v popových kapelách a hudbě, které se převážně říká vážná.
Od roku 1984 žije ASPM a pro ASPM.
Celý život skládá, píše texty, aranžuje, provokuje…
Hudební režisér, dramaturg, noční vypravěč rozhlasových pohádek, něžný chlap.


BILL BARRETT
je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s L.A. Philharmonic, The Kronos Quartet nebo Natalie Merchant, ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda (dř. The Black Crowes) nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba) i v seskupení Bastards of Belleville. Jeho častým partnerem bývá např. i Marcus Watkins (Eric Burdon, Johnny Hallyday aj.). V České republice byl několikrát jako člen newyorských Hazmat Modine a také na třech turné v duu s Ryanem Donohue, v loňském roce pak s Bradem Lewisem, bluesovým kytaristou a zpěvákem s duší rockera. V dubnu tohoto roku zavítá do ČR s Michaelou Gomez, někdejší spoluhráčkou z Hazmat Modine.
Pořadatel: Club Warehouse