PREMIÉRA: Šššš. Šššš. Hůůů. Haf!

 
16. 03. 2019
 
15:00

O pejscích a vlacích

Premiéra:
16. 3. 2019
Autor: Vít Peřina a kolektiv
Režie: Michaela Homolová
Dramaturgie: Vít Peřina
Výprava: Robert Smolík
Hudba: Filip Homola
Hrají: Filip Homola, Adam Kubišta, Marek Sýkora, Antonín Týmal
Byl jednou jeden pejsek.
A byla jednou jedna fenka.
On celé dny hlídal svou zahradu, ona pobíhala na volno za jeho plotem, dokud ji její páníček hvízdnutím nezavolal domů.
A jak už to tak chodí, v životech nejen psích, ti dva v sobě i přes vysoké plaňky plotu, který je setrvale odděloval, našli postupně zalíbení. Jenomže ona nechtěla vlézt do cizí zahrady a on zase nedokázal opustit svůj dvorek.

Jak ji jenom nalákat dovnitř? Co kdyby... Ano! To bude ono! Tohle ji určitě naláká! Předvede jí svou milovanou hračku: Maličký okruh staré zahradní železnice vykukující mezi trsy odrůstající trávy. A kdyby jen to! V jeho psí boudě, ne nepodobné malému nádražnímu depu, již stoupá kouř z komínu staré parní lokomotivy. A to už je nějaké lákadlo! Fenka přeskočí plot a už se s ním vozí po zahradě. Pořád kolem dokola. Teď už mu neuteče. Teď už bude pouze jeho. A on její. Ale… ale co to? Proč na ni zase hvízdá ten její páníček? Copak jsme tady snad na nádraží? No vlastně jsme... Ale proč ji nakládá do auta? A kam s ní odjíždí? To ne! Teď ne! Tohle se teď přece nesmí stát!

Studiovou inscenaci připravuje tým režisérky Michaely Homolové (autor Vít Peřina, výtvarník Robert Smolík a hudebník Filip Homola), který je podepsán také pod úspěšným představením pro nejmenší děti O beránkovi, který spadl z nebe. A právě s „beránkem“ se mohou naši „pejskové na trati“ určitě poměřovat. I tentokráte je totiž inscenace určena dětem ve věku od 2 let, je téměř beze slov, pro velmi malý počet diváků sedících přímo na dosah scény.
Pořadatel: Naivní divadlo