Umění Soustředění

 
19. 02. 2019
 
18:00

Seminář s praktickými cvičeními

Seminář s praktickými cvičeními
Jen velmi málo věcí lze v životě uskutečnit bez schopnosti se soustředit. Přestože se jedná o jeden ze základních nástrojů našeho vědomí, bez něhož bychom nedokázali přežít, často si musíme přiznat, že jej zcela neovládáme a že by se nám věci dařily lépe, kdyby bylo v naší moci se lépe soustředit. Je to jako se všemi nástroji, nestačí je jen vlastnit, ale je třeba s nimi umět také zacházet, tedy vědět jak a kdy je použít.
Pokud se tedy na soustředění podíváme jako na nástroj, připustíme, že existuje umění, jak jej ovládat, tedy správně a účinně používat. Pokud budeme dále uvažovat tímto způsobem, logicky dospějeme k závěru, že tam, kde je umění, existuje také technika, jež nám umožní se k němu přiblížit, i když jsme se nenarodili jako génius v této oblasti. Téměř každý se může na základě techniky a procvičování stát slušným pianistou a podobné je to i s nástroji naší duše, jako je právě soustředění. Technika a cvičení nás přivedou k tomu, že nás naše nástroje budou poslouchat a že s jejich pomocí na základě vlastní vůle dosáhneme alespoň obstojných výsledků. To nám usnadní život a umožní dosáhnout snadněji i rychleji našich cílů.
Dnes je naše soustředění často pod velkým tlakem potřeb a impulzů z vnějšího světa, což často snižuje jeho účinnost, ale my přesto jeho roztěkanost považujeme za ctnost a schopnost zvládat více věcí najednou. Na našem semináři se teoreticky i prakticky seznámíme se schopností se soustředit, i s tím, co ji narušuje. Vyzkoušíme si některé techniky a cvičení, která nám mohou relativně snadno pomoci tuto schopnost upevnit a rozvíjet. Umění soustředění je důležité pro kvalitu života, něco umět ale předpokládá se něco naučit, a umět lépe znamená naučit se více. Vyzkoušejme to spolu.

Podrobnosti o přednášce v jednotlivých městech naleznete na odkazech:
Brno, Hradec Králové, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň, Praha, Ústí nad Labem, Zlín.

Rezervace místa na přednášce
Pořadatel: Nová Akropolis