NISA FACTORY Janovská 132/39, Jablonec nad Nisou
tel: 602 421 054, email info@nisafactory.cz, www.nisafactory.cz
otevřeno ve všední dny 10–16 hodin
autorka výstavy Lenka Patková
12. 9. – 21. 11. 2025
vernisáž 12. 9. 18:00
komentované prohlídky 17. 10. a 21. 11. vždy v 18 hodin za účasti autorek a kurátorky
Galerie Nisa Factory v Jablonci nad Nisou představuje výstavu méně známých fotografií Libuše Jarcovjákové a velkoformátových pláten Libuše Dlabola Pražákové. Obě autorky ve své tvorbě hledají možnosti vyrovnat se s očekáváním, společenským tlakem. Dokumentují vztahy, mezilidské štěstí a lidskou existenci. Na 40 původních vintage tisků doplněných desítkou nových tisků ze skenovaných negativů a více než dvě desítky pláten nabízí mimořádný vizuální zážitek.
Obrazy paměti, proměnlivých nálad, prchavých okamžiků, subjektivní dokumenty s autobiografickými rysy, touha po pravdě, dokumentace osobních pocitů, konkrétních situací, odrazy kolektivní minulosti promítané na plátno individuální paměti. Výtvarný dialog nabízející zhmotnění blahodárného principu, že všechno má svůj čas, onen vzácný interval, složitě vymezený mezi „příliš brzy“ a „příliš pozdě“.
Text Lenka Patková, kurátorka výstavy
-
15 středa 17:00říjen
Život se sklem
cykus Z historické dílny 2025
Pořadatel: Krajská vědecká knihovna Kategorie: Přednáška Více -
15 středa 18:00říjen
Vinyl live
Připraveně nepřipravený pořad o hudbě.
Pořadatel: Krajská vědecká knihovna Kategorie: Přednáška, ... Více -
15 středa 18:00říjen
Vernisáž výstavy NanoArtes | Včera a zítra Jaroslava Frajová a Alena Opálková Šišková
Zveme vás na vernisáž výstavy NanoArtes | Včera a zítra Jaroslava Frajová a Alena Opálková Šišková ve středu 15. října od 18 hodin.
Pořadatel: MUZA - Severočeské muzeum Liberec Kategorie: Výstava, ... Více