Letní příměstský tábor PŘITAŽLIVÁ SÍLA BAREV II.

 
od 05. 08. 2024
 
08:00
 
do 09. 08. 2024
 
16:00
Logo Oblastní galerie Liberec Oblastní galerie Liberec

Vstupte do světa, kde umění splývá s vědou, a připojte se k nám na letním příměstském táboře pro děti, který bude probíhat v inspirativních prostorách Oblastní galerie v Liberci.

Tento tábor je skvělou příležitostí pro děti, které se chtějí ponořit do fascinujícího světa umění, prozkoumat svou kreativitu a poznat přitažlivou sílu barev. Bude to týden plný objevů a tvoření.
Tábor bude věnován poznávání a osvojování technik neštětcové malby a dalších výtvarných postupů, inspirovaných dílem významného umělce Milana Housera, jehož výstava „Přitažlivost“ bude naším „průvodcem“ a hlavním inspiračním zdrojem.
Děti se seznámí nejen s Houserovými experimenty s materiály a fyzikálními zákonitostmi, ale také se dozvím mnoho dalších zajímavých informací k barvám obecně, například si budeme povídat o barevných pigmentech a pojivech, o tom, z čeho se pigmenty připravují a jaký je proces jejich vzniku.
Slova umělce: „Rád mluvím o technologii vzniku svých obrazů, o fyzikálních a chemických procesech, které v nich probíhají,“ nám připomínají, že umění může být také experimentem a hrou. Na táboře se děti stanou malými „umělci“, kteří budou mít možnost nejen se učit od Housera, ale také si vyzkoušet vlastní experimenty s barvami a materiály. Budou moci sledovat, jak se barvy mísí a reagují, a jak fyzikální zákony ovlivňují výsledný obraz. A kdo ví, možná přijede i Milan Houser, aby se s námi podělil o své zkušenosti a tajemství svého umění.
Když nebudeme zrovna tvořit, čeká na děti řada zábavných her a aktivit, které podpoří jejich týmového ducha.
Vyvrcholením tábora bude dětská vernisáž, kde děti představí svá díla rodině a přátelům, a kde budou moci sdílet své zážitky i to, co v obrazech samy vidí…
Těšíme se na léto plné umění a hry!
Kurzovné: 1900 Kč (Strava není zahrnutá v ceně kurzu.)
Příměstské tábory probíhají od 8 do 16 hodin pro děti od 9 do 14 let.
Více informací na lektorske@ogl.cz
Pořadatel: Oblastní galerie Liberec