BLANKA NOVÁKOVÁ – NĚMÝ DIALOG

 
od 11. 06. 2024
 
17:00
 
do 31. 07. 2024
 
22:00
Logo Vratislavice 101010 Vratislavice 101010

Obrazy absolventky pražské AVU, kde zachycuje nečekané interakce mezi světem zvířat a lidí, uvidíte ve window gallery Desítky do konce července.

„Blanka Nováková je narozená v roce 1985, absolvovala Ateliér klasické malby u profesora Zdeňka Berana na Akademii výtvarných umění v Praze. Studenti tohoto ateliéru se těší velké popularitě jak u nás tak i v zahraničí. Již při studiích si prošla obdobím realistické malby, její hyperrealistické výjevy se pohybují na hranici ironie a nadsázky“, představuje autorku kurátorka Galerie Desítky Paulina Skavova. Figurativní tvorba Blanky Novákové je poutavá, využívá výrazových prostředků realistické malby, předkládá divákovi naprosto dokonalou kresbu a malbu, která je zaměřena na existenciální obsahy. Zachycuje témata, kde zobrazuje vlastními prožitky, či sny. Pro Blanku Novákovou je nejvíce charakteristická celková harmonie výtvarného i obsahového vyznění děl, v souladu s jejich pozitivním poselstvím, které je nedílnou součástí jejích osobních příběhů. Blanka Nováková pravidelně vystavuje, je známa z galerií v Praze, Šumperku, Loun, Plzně, Ostravy. Její obrazy jsou zastoupeny v Národní galerii v Praze, v Galerii Michal´s Collection a v mnoha soukromých sbírkách. Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout do 31.července 2024.

Obrazy Blanky Novákové jsou realistické a lze je charakterizovat jako fragmentální skládané kompozice s využitím specifického symbolického výtvarného jazyka. Autorka zachycuje nečekané interakce mezi světem zvířat a lidí, často zvířata personifikuje.
Pořadatel: Vratislavice 101010