Ještěd jinak?

 
22. 04. 2024
 
17:30
Logo Crystal Valley Crystal Valley

Srdečně Vás zveme na výjimečnou besedu na výjimečném místě. Na Ještědu o Ještědu. 🙂

Přímo u ikonického díla sklářských výtvarníků Jaroslavy Brychtové a Stanislava Libenského Spad meteoritů vám historik umění Oldřich Palata ukáže, že na stěně tubusu Ještědu mohlo návštěvníky vítat i úplně jiné dílo těchto světoznámých umělců. Dozvíte se dopodrobna jaké.
Kurátor uměleckohistorických sbírek libereckého Severočeského muzea v Liberci a pedagog liberecké Technické univerzity Oldřich Palata dvojici umělců osobně znal. Jeho vzpomínky doplní projekce dobových fotografií a dalších záznamů.
Hostem debaty budou i synové sklářského výtvarníka a malíře Karla Wünsche, David a Jakub. Připomenou tvorbu svého otce, který je autorem zrcadlové stěny, nádobí i textilu pro horský hotel Ještěd.
Více o Karlu Wünschovi zde
https://www.kraj-lbc.cz/aktuality/autor-zrcadlove-steny-nadobi-a-textilu-na-jestedu-karel-w-nsch-by-oslavil-devadesat-let-n550232.htm?fbclid=IwAR17Twyi-31yNYwDQRVHdMdh46WwFHTHYrCnwQLzFv2b6M-JMCmrBZtCtNU_aem_AUOpko8la4EyZu9mzI_mR3hrrsfh9kAVoB2IN5LJ0ZNbd7ZxEkk4nm9NMSYTCWU-DMjFJ1Tqh1L_JYVmIqo3p2an
Vstupenky za 100 korun jsou k dispozici na GoOut, nemeškejte s jejich zakoupením, k dispozici jich je z kapacitních důvodů pouze 40.
Praktické informace:
Parkovat lze na privátním parkovišti u Ještědky – parkovné je 200 Kč/auto, vjezd je na závoru (parkovací automat, platba pouze v hotovosti).
Pěší trasa na vrchol Ještědu – 800 m po silnici cca 15 až 20 minut.
Na parkovišti vedle horského hotelu parkovat nelze. Pokud máte problém se na akci dostat, kontaktujte nás, pokusíme se ho vyřešit.
Pořadatel: Crystal Valley