ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY

 
18. 06. 2024
 
10:00
Logo Divadlo F. X. Šaldy Divadlo F. X. Šaldy

Taneční adaptace slavné komedie.

[William Shakespeare, Dmitrij Šostakovič, Marika Mikanová]

„Když narazí kosa na kámen, létají jiskry až do oblak.“
Na prknech Šaldova divadla roztančíme slavnou divadelní hru Williama Shakespeara z roku 1594 – Zkrocení zlé ženy. Komedie o vzpurné Kateřině a veronském šlechtici Petrucciovi přerůstá v našem pojetí časový a společenský rámec 16. století, i dnes zůstává živá a blízká divákům každého věku. Atraktivní téma o komplikovaném vztahu muže a ženy přitahuje diváky stále a zůstává i po čtyřstech letech lákavým námětem pro divadelní zpracování.
Příběh o tom, jak kosa narazila na kámen, nás s nadsázkou a humorem zavede na krkolomnou a nesnadnou cestu hledající porozumění mezi ohněm a vodou, Jin a Jang, Marsem a Venuší…
V choreografii šéfky baletního souboru Mariky Mikanové a doprovodu energické hudby Dmitrije Šostakoviče Vám baletní soubor přinese neopakovatelný zážitek plný emocí a humoru a nechá Vás proniknout do hloubky lidského srdce. Co myslíte? Podaří se našemu Petrucciovi zkrotit semetriku Kateřinu a udělat z ní pokornou a reprezentativní choť? Naposledy tento titul liberecký balet uvedl roku 1961 v choreografii Věry Untermüllerové.
Pořadatel: Divadlo F. X. Šaldy