Večer v Naivním: Švandovo divadlo, Praha - Hadry, kosti, kůže

 
05. 03. 2024
 
19:00

Srdečně Vás zveme na další z Večerů v Naivním, který se uskuteční v úterý 5. března v 19:00 hodin. I tentokrát u nás přivítáme pražského hosta, a to Švandovo divadlo. Těšit se můžete na oceňovanou inscenaci Hadry, kosti, kůže, která nahlíží na soužití legend české kultury - "černého anděla poezie" Vladimíra Holana a "národního klauna" Jana Wericha - ve vile na Kampě.

Vila na Kampě – U Sovových mlýnů 501/7, zdánlivý ostrov svobody v poryvech dějin. Dříve Dobrovského, dnes Werichova vila. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěhoval „černý anděl poezie“ Vladimír Holan. Dvacet let společného soužití Hamleta a Falstaffa. Příliš slov k živým i mlčení s přízraky. Bujaré večírky i nejniternější modlitby. Tři kolmé metry, to byla tehdy vzdálenost z jednoho pólu české kultury na druhý.

Nová hra Pavla Jurdy nahlíží na legendy české kultury v jejich střetech i samotách.

Inscenace se stala vítězem Ceny Marka Ravenhilla 2019.

Miroslav Hanuš (za roli Wericha v inscenaci Hadry, kosti, kůže) a Luboš Veselý (za roli Holana v inscenaci Hadry, kosti, kůže) se objevili v širší nominaci na cenu Thálie 2020.
Pořadatel: Naivní divadlo