Výstava Tomáše Plesla představí jeho tvorbu z posledních zhruba deseti let. Jeho malířské začátky se vyznačují potřebou opory v předmětnosti, avšak během posledních let se Plesl čím dál více odkloňuje od zobrazivého způsobu malby k abstraktnímu. Jeho novější pastózní malby až expresivního výrazu představují posun malířova tvůrčího procesu od kontrolovaného po spontánní.
Výstava se koná v Podbazénové hale, tento specifický prostor dá krásně vyniknout těmto velkoformátovým dílům se zaměřením na krajiny, které v Pleslově tvorbě z posledních let značně dominují. Plesl, jako rodák z Jablonce nad Nisou, zachycuje s nebývalým emotivním nábojem také krajinu regionu. I to je jedním z důvodů, proč je tato výstava pro Oblastní galerii Liberec relevantní, neboť mapování umělců se silným vztahem k regionu je jedním z dlouhodobých záměrů galerie. Lákadlem jsou i nově vytvořená díla přímo pro tuto výstavu.
-
24 srpen30 září
Crystal Valley Week v Botanické zahradě
V týdnu 24.–29. srpna 2026 bude Botanická zahrada Liberec součástí programu Crystal Valley Week, největšího festivalu skla, šperku a bižuterie v České republice.
Pořadatel: Botanická zahrada Kategorie: Výstava Více -
24 srpen31 srpen
Crystal Valley Week 2026 - výstavy
Od Afriky přes Brazílii až do Liberce. Největší tuzemský sklářský festival Crystal Valley Week propojí kultury i generace.
Pořadatel: Crystal Valley Kategorie: Výstava, ... Více -
24 srpen24 srpen
Crystal Valley Week 2026 - pondělní program
Od Afriky přes Brazílii až do Liberce. Největší tuzemský sklářský festival Crystal Valley Week propojí kultury i generace.
Pořadatel: Crystal Valley Kategorie: Výstava, ... Více